Pracujesz zdalnie? Jesteś freelancerem? Tak jak każdemu pracownikowi, tak też Tobie, konieczny jest odpowiednio wyposażony gabinet. Pozwoli Ci wykonywać swoje obowiązki w ciszy oraz spokoju. Taka wydzielona strefa we własnym domu znacząco wpłynie na Twoją efektywność oraz pomoże Ci się szybciej skoncentrować na obowiązkach.

Co powinno się znaleźć w gabinecie freelancera?

Dobrze zaprojektowane miejsce pracy ma wpływ na efektywność – to oczywiste. Musisz zadbać o to, żeby gabinet był dla Ciebie w pełni komfortowy. Pamiętaj o tym, jak istotne są wygodne i praktyczne meble. Biurko oraz fotel – to podstawa. Wybierz na tyle duże biurko, żeby zmieścił się na nim monitor oraz dokumenty. Zadbaj także o miejsce na drukarkę, komputer i szuflady do

przechowywania faktur. Jeśli używasz faxu, ustaw go w widocznym i łatwo dostępnym miejscu. Wybierz obrotowe krzesło, które wyposażone będzie w podłokietniki oraz podparcia lędźwiowe. Dzięki temu unikniesz bólu pleców oraz rąk i nóg. Wybierz model z regulacją wysokości. Dzięki temu dostosujesz go idealnie do swoich potrzeb. Zdecyduj się także na dużą szafę, w której przechowasz wszystkie konieczne do pracy przedmioty. Papier do drukarki, zapasowy tusz, skoroszyty z dokumentami, faktury – na to wszystko powinno być w gabinecie wydzielone miejsce. Porządek jest bardzo ważny, jeśli chcesz być efektywny.

Gabinet potrzebny jest także wtedy, gdy pracujesz z domu. Dzięki niemu będziesz miał odpowiednio wydzieloną strefę do pracy. To zdecydowanie ułatwi Ci wykonanie obowiązków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *